WordPress database error: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'SET timestamp = '1397770317', ip = '54.237.134.62', location = 'בלוג אחר' at line 1]
UPDATE SET timestamp = '1397770317', ip = '54.237.134.62', location = 'בלוג אחרית הימים - haShem1.net » Blog Archive » מעקב אירועים', url = '/?cat=23' WHERE ip='54.237.134.62'

WordPress database error: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'VALUES ('1397770317', 'Guest', '54.237.134.62', 'בלוג אחרית הימים ' at line 1]
INSERT INTO VALUES ('1397770317', 'Guest', '54.237.134.62', 'בלוג אחרית הימים - haShem1.net » Blog Archive » מעקב אירועים', '/?cat=23')

WordPress database error: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'WHERE timestamp < 1397766717' at line 1]
DELETE FROM WHERE timestamp < 1397766717

WordPress database error: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1]
SELECT COUNT(*) FROM

 

תכולת הסיווג 'מעקב אירועים':

בס''ד ט"ז באדר תשס"ז (6.3.07)
» נבואת הילד על הגשר והר הבית

לפני זמן לא רב הוזכרה כאן נבואת הילד העתיקה, המדברת על תקופתנו ברמזים כאלה ואחרים, ומתארת את השלבים לקראת הגאולה הקרובה.

כמה ימים לאחר שהתעוררו המהומות על החפירות ליד הר הבית, בשל בניית הגשר אל שער המוגרבים, שלח אלי ידיד נפשי היקר, ר’ יעקב נתן הי"ו, קטע מנבואת הילד שנראה היה לו שעוסק בעניין זה.

המשך »

מסווג תחת: נבואות שהתקיימו, משיח וגאולה, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד ג' באדר תשס"ז (21.2.07)
» הרב מוצפי על המצב בהר הבית

[שימו לב: כתובת אתר הרב מוצפי השתנתה, הכתובת החדשה היא: http://www.doresh-tzion.co.il]

גם כבוד הרב המקובל בן ציון מוצפי שליט"א, ראש ישיבת "בני ציון" בירושלים, נדרש בשבוע שעבר לנושא הבניה והחפירות ליד הר הבית והמהומות שהתרחשו בעקבותיהם, ובשיעורו על הפטרת שקלים (שנקראה בשבת האחרונה, פרשת משפטים) הסביר הרב המקובל, שהדברים שאנו רואים שקורים כאן ע"י הגויים במחאותיהם ובתסיסתם אינם אלא השתקפות של הדברים אשר מתרחשים בדיוק בעת הזו בפמליה של מעלה. המשך »

מסווג תחת: מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ג בשבט תשס"ז (11.2.07)
» ישראל: 2 רעידות אדמה תוך דקות

בשבת האחרונה הורגשו שתי רעידות אדמה בארץ ישראל תוך שתי דקות ■ שתי הרעידות הללו באות לאחר שלפני חצי שנה הורגשו שתי רעידות אחרות בהפרש של שבוע ביניהם ■ שני האירועים הללו הם נדירים ואולי חסרי תקדים בישראל ■ מסתבר שרעידות האדמה הללו קשורות קשר ישיר למה שקורה בהר הבית בימים אלה ■ וגם על המוסלמים ועל הנבואה על מה שעתיד לקרות שם… 

המשך »

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד ה' בשבט תשס"ז (24.1.07)
» הגימטריה של נשיא איראן: המן

בשיעור המוקלט מלפני שבוע (פרשת וארא) של כבוד הרב שמעון דהן שליט"א, הוא אמר בין שאר הדברים, כשהזכיר את נשיא אירן, ששמו עולה בגימטריה כשמו של הצורר העמלקי מפרס העתיקה, המן הרשע.

האמת היא שהיה קשה לי קצת להבין לפי איזה חשבון הגיע כבוד הרב לגימטריה הזו, אבל בס"ד נראה לי שייתכן שהבנתי את החישוב הנכון.

שמו של נשיא איראן, כפי שאנחנו מכירים אותו הוא מחמוד אחמדינג’אד. אבל מסתבר שזה לא בדיוק השם שלו…

השם של נשיא איראן נכתב כך בפרסית: محمود احمدی نژاد, האות המסומנת באדום היא האות שגורמת את הבלבול בהגיית שמו של הנשיא הפרסי. השפה הפרסית אמנם משתמשת מזה מאות שנים באלף בית הערבי, אך ההגייה של האותיות בפרסית שונה מהגייתם בערבית. הגיית האות "ח" באלף בית הערבי, נעשית ע"י הפרסים כהגיית האות ה"א. רק הגיית האות ח’א (כמו כ’ רפויה) הערבית נהגית כמו בערבית (מי שרוצה פרטים נוספים להגייה הפונטית הפרסית יוכל לבדוק בויקיפדיה בקישור הזה. אגב, האות ژ היא תוספת פרסית לא"ב הערבי, והיא נהגית כ-ז’, כמו J בצרפתית).

לכן הפרסים הוגים את שמו של הנשיא האיראני בתור "מהמוד אהמדי נז’אד".

כעת אפשר לראות ששמו הפרטי של הנשיא האירני, כפי שהאירנים הוגים אותו, כפי שהוריו קראו לו כשנולד, שונה מכפי שהוא נכתב בתקשורת.

אם כן שמו הפרטי של הנשיא האירני הוא "מהמוד", תשאירו את ה"מה" ההתחלתיים, ו’+ד’=י’, תוסיפו את ה-מ’ השניה ותקבלו 50, כלומר נ’, והנה מצאתם ש"מהמוד" הוא בדיוק המן

אגב, קראתי לפני מספר חודשים חידוש של מישהו, לגבי השם השני של הגמד האירני: "אהמדי". למעשה השם "אהמדי נז’אד" משמעותו הוא נצר למשפחת אהמד (ר’ כאן בשיחה בויקיפדיה "ומשמעות השם כולו…"), וזה מזכיר מאוד את שם משפחתו של המן, כמתואר במגילה: "המן בן המדתא האגגי" (אסתר ג)


מילותמפתח: מףפרס

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד י"ד בטבת תשס"ז (4.1.07)
» “אחרי שסדאם ימות - צפו לגאולה”

הקשר בין קיצה של מלכות בבל (עירק) לגאולת ישראל הולך ומתבהר לאחר גילוי תחזית מיוחדת במינה שהעביר הרב בן ציון אבא שאול זצוק"ל לתלמידיו לפני פטירתו המשך »

מסווג תחת: תחזיות מימינו, מולטימדיה » תמונות, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד י"ג בכסלו תשס"ז (4.12.06)
» משמעות העימות בלבנון: שנת הגאולה?

בשבועות האחרונים חלה התדרדרות עצומה בלבנון, והיא עומדת בפני משבר עצום ■ המשבר מאיים להעמיד את לבנון כמדינת חסות של איראן ■ למרבה הפלא, המשבר הזה עשוי להיות מעודד ביותר מבחינתו, שכן הוא עשוי לפרש באופן מופלא את דברי המדרש המסביר את זמן בוא המשיח ■ בהתבוננות מחדש ייתכן שגם סימנים אחרים מצביעים על גאולה שלמה אולי עוד השנה ■ יש מקום לאופטימיות

המשך »

מסווג תחת: משיח וגאולה, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ז בתשרי תשס"ז (19.10.06)
» צפון קוריאה - אטום וגאולה

בשבועות האחרונים העולם כמרקחה לאחר התגרות צפון קוריאה ■ המדינה הקומוניסטית איימה וקיימה ניסוי גרעיני ■ מועצת הבטחון של האו"ם הגיבה בסנקציות ■ צ’ קוריאה הגיבה באיום מלחמה גרעינית ■ דרום קוריאה נערכת למלחמה גרעינית ■ דברי הרב נחמני על צ’ קוריאה ■ תאור הזוהר הקדוש המדוייק על צ’ קוריאה והגאולה ■ וגם צופן תנ"כי נחמד לקינוח…

המשך »

מסווג תחת: מלחמת גוג ומגוג, תחזיות מימינו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ג בתשרי תשס"ז (15.10.06)
» שפעת העופות מתגברת באיזורינו

המקרה ה-15 של שפעת העופות בקרב בני אדם במצרים, מאז האביב האחרון, התגלה במהלך חול המועד סוכות. המקרה, שאושר כמקרה של שפעת העופות, נתגלה אצל אשה בת 39 ממחוז ע’רבייה בדלתא של הנילוס.

מסתבר שבמצריים היו מספר התפרצויות של המחלה בקרב עופות בחודש האחרון, ואותה האישה שחטה מספר עופות שבחלקם התגלו סממני שפעת העופות.

לאחר 14 מקרים במהלך החודשים האחרונים מאז פברואר (זהו המקרה ה-15), מתחילות להישמע האשמות נגד השלטונות המצריים על אי שמירת התקנות הממשלתיות בענייני שפעת העופות.

איזור הדלתא של הנילוס במצריים, המיושב בצפיפות רבה ביותר, נחשב למקום הגרוע ביותר מבחינת ריכוז שפעת העופות מחוץ לאסיה. האיזור נמצא בנתיבים ראשיים של ציפורים נודדות (עופות), ורובו מיושב בכפרים מסורתיים, שבהם מגדלים עופות כחלק ממשק הבית.

כ-30 מיליון עופות הושמדו ע"י הממשלה המצרית בחודשים האחרונים, אך אעפ"כ ההידבקויות ממשיכות, ו-6 בני אדם כבר מתו במצריים מן המחלה הקשה.

כעת, בתקופת נדידת הציפורים, העוברים באיזור זה בנתיב נדידתם, כאמור למעלה, יש חשש גדול יותר שהמחלה תתפתח למדבקת מאדם לאדם, ואז תהפוך למגיפה הקשה, שכה חוששים ממנה בעולם.

שפעת העופות הצליחה לנדוד גם לארה"ב, שם התגלה נגיף שפעת העופות בחודשים האחרונים, במישיגן ובמרילנד (אוגוסט), בפנסילבניה (ספטמבר), וכעת גם באוהיו.

בתוך כך, אוסטרליה הודיעה כי היא עומדת לבצע תרגיל ענק בהיקפו, בתקציב של 4 מיליון דולר אוסטרלי, המדמה התפרצות של המגפה (כמדבקת מאדם לאדם). ככל הנראה הדבר נובע מהערכות שהתפרצות של המגיפה הולכת וקריבה.

מסכת אבות מספרת לנו שקיימים תקופות המועדות לפורענות בענייני מגיפות (שנקראו בלשון חז"ל "דֶבֶר"):

חיה רעה באה לעולם על שבועת שוא, ועל חילול השם.

גלות בא לעולם על עובדי עבודה זרה, ועל גילוי עריות, ועל שפיכת דמים, ועל השמטת הארץ.

בארבעה פרקים הדבר מתרבה: ברביעית, ובשביעית, ובמוצאי שביעית, ובמוצאי החג שבכל שנה ושנה.

ברביעית: מפני מעשר עני שבשלישית.
בשביעית: מפני מעשר עני שבששית.
ובמוצאי שביעית מפני פירות שביעית.
ובמוצאי החג שבכל שנה ושנה מפני גזל מתנות עניים.

(מסכת אבות, פרק ה, משנה ט)

ומוצאי החג שמדובר כאן הוא חג הסוכות (במקרא ובחז"ל "חג" סתם הוא חג הסוכות), שהוא חג האסיף, שבו אוספים את התבואה, ומצווה להשאיר לעניים בשדות חלק קטן מהיבול, עפ"י חיוב התורה. הקשר בין ביאת המגיפות לבין גזילת העניים הודגם באבות דרבי נתן:

דבר בא לעולם בעון לקט שכחה ופאה ומעשר עני (כלומר מתנות עניים):

מעשה באשה אחת, שהיתה יושבת בשכונה של בעל השדה, ויצאו שני בניה ללקט ולא הניחן בעל השדה.

אימן היתה אומרת: "מתי יבואו בניי מן השדה? שמא אמצא בידם כלום לאכול?"

והם היו אומרים: "מתי נלך אל אימנו? שמא נמצא בידה כלום לאכול?"

היא לא מצאה בידם כלום, והם לא מצאו בידה כלום לאכול, והניחו ראשיהם בין ברכי אימם, ומתו שלושתן ביום אחד.

אמר להן הקב"ה: "אין אתם גובין מהן אלא נפשות?! חייכם, אף אני אגבה מכם נפשותיכם" (כלומר, במגיפה)

וכן הכתוב אומר: "אל תגזול דל, כי דל הוא, ואל תדכא עני בשער, כי ה’ יריב ריבם, וקבע את קובעיהם נפש" (משלי כב).
 

(אבות דרבי נתן פרק לח)

ועל כל פנים למדנו, שאחד הזמנים המוכן לפורענות של התרבות המגיפות, הוא מוצאי חג הסוכות, ולכן לאור המצב במצריים, וזמן נדידת הציפורים בדיוק בתקופה זו, נראה שכדאי יהיה לשים עיין על מה שקורה בעניין מגיפת שפעת העופות בזמן הקרוב, ולבדוק האם היא מתפשטת יותר, או מתפתחת למדבקת מאדם לאדם דווקא בתקופה הזו.


מילותמפתח: מףשפעתהעופות

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ד באלול תשס"ו (17.9.06)
» רעידת אדמה שניה תוך שבוע

הבוקר (ראשון, כ"ד אלול) הורגשה שוב רעידת אדמה ברחבי הארץ, הפעם היתה זו בעוצמה של 4 בסולם ריכטר. מוקד הרעידה היה בשבר הסורי-אפריקאי (כרגיל), והיא הורגשה בסביבות השעה 11:25 בבוקר (ר’ כתבה). כזכור, לפני שבוע, בשבת קודש פרשת ‘כי תבוא’, הורגשה בשעה 8 בבוקר בערך רעידת אדמה בעוצמה של 4.4.

לא זכורה לי בהסטוריה של מדינת ישראל שהיו שתי רעידות אדמה כל-כך סמוכות האחת לשניה, ונראה די ברור שהתזמון של הרעידות בחודש אלול קורא לעם ישראל להתעורר יותר בתשובה לקראת ראש השנה והימים הנוראים.

בעניין אחר, הציבור התבקש ע"י גדולי ישראל להתפלל למען בריאותו של כבוד מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף שליט"א (הרב עובדיה יוסף בן גוּרגִ’יָה), שאף הוא אושפז פעמיים תוך שבוע לאחר שחש בליבו פעמיים, ועתיד ככל הנראה לעבור צינתור בליבו מחר. הציבור מתבקש לקרוא פרקי תהלים וללמוד לרפואתו, ויהי רצון שהקב"ה ישלח לו רפואה שלמה במהרה.

אמנם מאז שחודש אלול נכנס לא היה לי זמן רב לכתוב כאן, אבל אני בטוח שכל מי שעיניו בראשו רואה כיצד הארועים החדשותיים מתאימים מאוד לתאורי הזוהר והמפרשים על אחרית הימים, כולל הארועים האחרונים המדווחים על המתיחות בין האיסלם לנצרות, בעקבות נאומו של האפיפיור התוקף את הג’יהאד, את מוחמד ואת דרכיו לרצוח אנשים כדי להכניסם לאיסלאם. אגב, קשה מאוד להבין למה כ"כ אותו אפיפיור מתנגד לדרכי מוחמד? הרי אלה בדיוק הדרכים שהנצרות השתמשה בהם במשך אלפי שנים, ע"ע מסעי צלב, אינקוויזיציות ורציחת יהודים, השם ייקום דמם במהרה.

במידה ולא אכתוב כאן עד רה"ש הבא עלינו לטובה, אני מאחל לכל הקוראים שנה טובה, וכתיבה וחתימה טובה, שנת גאולה במישור הפרטי והכללי לכל עם ישראל, במהרה, אמן כן יהי רצון.


מילותמפתח: מףרעידות מףהרבעובדיה

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"א באלול תשס"ו (14.9.06)
» סרטון משעשע על האירני המטורף

בימי אלול אלה, שבהם כולנו משתדלים לעסוק בתשובה ובמעשים טובים ככל האפשר, ואומרים סליחות מדי ערב (אחינו האשכנזים יצטרפו אלינו בתחילת השבוע הקרוב), עדיין מותר - ולפעמים אפילו מצוה - לעסוק מעט במה שכינה רבינו הקדוש, צדיק יסוד עולם, נחל נובע מקור חוכמה, רבינו נחמן מברסלב זיע"א, בשם "מילי דשטותא", כלומר עיסוק בענייני שטויות כדי להביא לשמחה, שהרי "מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד":

וראוי… לבקש ולחפש למצוא בעצמו איזה זכות ואיזה נקודה טובה. ובזה המעט טוב שמוצא בעצמו, ישמח ויחזק עצמו, ואל יניח את מקומו, אף אם נפל למה שנפל, רחמנא לצלן, אעפ"כ יחזק עצמו במעט דמעט טוב שמוצא בעצמו עדיין, עד אשר יזכה לשוב ע"י זה להשם יתברך, וכל הזדונות יהיו נעשין זכויות, ומה עשה הבעל שם טוב זצ"ל על הים, כשהסיתו הבעל דבר וכו’. ומזה תבין, עד היכן אתה צריך להתחזק ולבלי לייאש עצמך, חס ושלום, אף אם יהיה מה שיהיה.

והעיקר: להיות בשמחה תמיד, וישמח עצמו בכל מה שיוכל, ואפילו על-ידי "מילי דשטותא"* (ענייני שטות), לעשות עצמו כשוטה ולעשות עניני שטות וצחוק, או קפיצות ורקודים, כדי לבוא לשמחה, שהוא דבר גדול מאוד.

(לקוטי מוהר"ן תניינא מח)

* המושג "מילי דשטותא" לקוח כידוע מהזוהר הקדוש (ח"ג דף מ"ז), כשהזוהר בא לפרש את הדברים שכתב שלמה המלך בקוהלת בפסוק: "וראיתי אני שיש יתרון לחכמה מן הסכלות כיתרון האור מן החשך" (קהלת ב), ואומר שם הזוהר כך:
 

ותניא (קהלת ב יג) וראיתי אני שיש יתרון לחכמה מן הסכלות, מן הסכלות ממש אתי תועלתא לחכמתא, דאלמלא לא אשתכח שטותא בעלמא, לא אשתמודע חכמתא ומלוי. ותאנא, חיובא הוא על בר נש דאוליף חכמתא, למילף זעיר מן שטותא, ולמנדע לה, בגין דאתי תועלתא לחכמתא בגיניה, כמה דאתיא תועלתא לנהורא מחשוכא, דאלמלא חשוכא לא אשתמודע נהורא, ולא אתייא (נ"א אתחזי) תועלתא לעלמא מניה.

תאנא, שיש יתרון לחכמה, לחכמה סתם, דאמר רבי שמעון לרבי אבא, תא חזי רזא דמלה, לא נהיר חכמתא דלעילא ולא אתנהיר, אלא בגין שטותא דאתער מאתר אחרא, ואלמלא האי נהירו ורבו סגיא ויתיר, לא הוה (להוי) ולא אתחזיא תועלתא דחכמתא, ובגין שטותא אתנהיר יתיר, ונהירין ליה יתיר, הדא הוא דכתיב שיש יתרון לחכמה סתם, מן הסכלות סתם,

 

וכך לתתא, אלמלא לא הוה שטותא שכיח בעלמא, לא הוי חכמתא שכיח בעלמא. והיינו דרב המנונא סבא, כד הוה ילפין מניה חברייא רזי דחכמתא, הוה מסדר קמייהו פרקא דמלי דשטותא, בגין דייתי תועלתא לחכמתא בגיניה. הדא הוא דכתיב (קהלת י א) יקר מחכמה מכבוד סכלות מעט, משום דהיא תקונא דחכמתא ויקרא דחכמתא, ועל דא כתיב (שם ב ג) ולבי נוהג בחכמה ולאחוז בסכלות.

ושנינו: "וראיתי אני שיש יתרון לחכמה מן הסכלות", כלומר מן הסכלות ממש מגיעה תועלת לחכמה, שאם לא נמצאה שטות בעולם, לא נודעה החכמה וענייניה. ושנינו: חיוב מוטל על האדם שמלמד חכמה, ללמד מעט מן השטות, ולדעת אותה, משום שבאה תועלת רבה לחכמה בגללה, כמו שבאה תועלת לאור מן החושך, שאלמלא החושך - לא נודע האור, ולא באה תועלת לעולם ממנו.

שנינו: "שיש יתרון לחכמה", לחכמה סתם, שאמר רבי שמעון לרבי אבא: בוא וראה את סוד העניין: לא מאיר החכמה העליונה ולא מקבלת אור, אלא בגלל שטות המתעוררת ממקום אחר, ואלמלא האור הזה בגודל רב ויותר, לא היתה תועלת ולא היתה נראית תועלת החכמה, ובזכות השטות היא מאירה יותר, ומאירים לה יותר, וזהו מה שנאמר "שיש יתרון לחכמה" סתם "מן הסכלות" סתם.

וכן הוא למטה: אלמלא היתה שטות בעולם, לא היתה החוכמה נמצאת בעולם, ולכן רב המנונא סבא, כשהיו לומדים ממנו החברים את סודות החכמה, היה מסדר לפניהם פרק של ענייני שטות ("מילי דשטותא"), כדי שתבוא תועלת לחכמה בזכות זה. זהו שנאמר "יקר מחכמה מכבוד סכלות מעט", משום שהיא תקון החכמה וכבוד החכמה, ועל זה נאמר "ולבי נוהג בחכמה ולאחוז בסכלות" (קהלת ב).

לכן, כשבימים אלה קיבלתי קליפ קצרצר של הקלטה מאחד הערוצים האירנים הגולים (בבעלות אירנים שברחו מאירן אחרי המהפכה של חומייני, ומשדרים מחו"ל שידורי תעמולה נגד משטר האייתולות באירן, על מנת להפילו), המתאר באופן קריקטוריסטי בסרטון אנימציה קצר את מעלליו של הפושע האירני, חשבתי שיהיה נכון לפרסמו גם כאן, כדי להעלות חיוך לכמה דקות.


תמונה מהסרטון: המטורף חולם להפציץ את מגדל אייפל באטום

אמנם הסרטון הוא בפרסית, אבל מי שבקיא אפילו מעט בארועים האחרונים, לא צריך להבין פרסית.

לצפייה בסרטון לחצו כאן


מילותמפתח: מףזוהר מףרבינחמן מףפרס

מסווג תחת: מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד ל' באב תשס"ו (24.8.06)
» הרב מוצפי מסביר את גוג ומגוג

בשיעורו האחרון התייחס כבוד הרב הגאון המקובל בן ציון מוצפי שליט"א בהרחבה לענייני מלחמת גוג ומגוג ■ הרב הסביר שהמלחמה משקפת מרד שמיימי נגד השכינה ■ הודיע שלדעתו: זהות גוג עדיין לא ברורה, וייתכן שהוא אחד מכמה דמויות שהזכיר ■ אמר שמלחמת גוג ומגוג התחילה אך היא עדיין מוסווית ■  פירט מדוע אין להתפלא מכמות השחיתויות בצמרת השלטון המשך »

מסווג תחת: מלחמת גוג ומגוג, מולטימדיה » אודיו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ו באב תשס"ו (20.8.06)
» בשורות טובות :)

תחילת תקופת בשורות טובות לישראל? ■ עכשיו אנחנו יודעים שתנאי נוסף לקראת הגאולה התקיים ■ הגזירה האיומה של הגירוש והחורבן, הידועה בשם ‘התכנסות’  - התבטלה ■ עם ישראל מפנים את העובדה שהוא עומד לקראת מלחמת גוג ומגוג (גם אם לא בשם זה) ■ ובשורה טובה אחרונה: עוד מעט תשס"ו תסתיים ■ ואחרון חביב: דברים מעניינים של ראש ישיבת המקובלים - לשיפוטכם המשך »

מסווג תחת: מלחמת גוג ומגוג, מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ד באב תשס"ו (18.8.06)
» צפון קוריאה מתכוננת לניסוי גרעיני

האם פצצת האטום שדיבר עליה כבוד הרה"ג ראובן אלבז שליט"א בשם צדיק, כשפירש את דברי הזוהר, הולכת ומתקרבת?

אמש (ה) צטטו מקורות חדשות רבים את דיווח החדשות של רשת ABC האמריקאית בעניין זה, ומאוחר יותר הביאו את דיווח רויטרס בנושא. להלן הדיווח המקורי של רשת ABC בתרגום חופשי:

צפון קוריאה כנראה מתכוננת לניסוי גרעיני

פקידים אמריקאיים מספרים לחדשות ABC שראיות מצביעות על ניסוי תת-קרקעי

מאת ג’ונת’ן קארל

17 באוגוסט 2006 - ישנן ראיות חדשות שייתכן שצפון קוריאה מתכוונת לנסות פצצה גרעינית בניסוי תת-קרקעי, כך אמרו פקידים אמריקאיים לחדשות ABC

"לפי ראיית קהיליית המודיעין, הניסוי הוא אפשרות ממשית", אמר פקיד בכיר במשרד המדינה האמריקאי.

מקור צבאי אמריקאי בכיר אמר לחדשות ABC שסוכנות הביון האמריקאית הבחינה לאחרונה ב"תנועת כלי רכב חשודה" באיזור החשוד כאתר ניסוי צפון קוריאני.

הפעילות כוללת פריקת סלילי כבלים גדולים מחוץ לפאונגיה-יוק (P’unggye-yok), מתקן תת קרקעי בצפון מזרח קוריאה הצפונית. כבלים עשויים לשמש בניסוי גרעיני כדי לחבר אתר ניסוי תת קרקעי לציוד תצפית חיצוני. המידע המודיעיני הובא לתשומת לב הבית הלבן בשבוע שעבר.

עוד לפני הדיווח המודיעיני האחרון, היה חשש גובר בקרב הממשל האמריקאי, שצפון קוריאה מתכוננת לקראת ניסוי גרעיני. מעריכים שלצפון קוריאה יש מספיק חומר גרעיני כדי לבנות כתריסר פצצות גרעיניות, אך היא מעולם לא ניסתה אחת מהן. ניסוי מוצלח יסיר כל ספק שצפון קוריאה היא מעצמה גרעינית.

"מה יש לו להפסיד?" שאל מקור צבאי בכיר, כשהוא מתכוון למנהיגה של צפון קוריאה, קים ג’ונג’ איל.

ב-4 ביולי צפון קוריאה ביצעה שבעה ניסויים בליסטיים של טילים, שגרמו גינוי בינלאומי, כולל החלטה שנתקבלה פה אחד במועצת הביטחון המגנה את הפעולות הללו. ניסוי גרעיני, על כל פנים, ייראה כהתגרות הרבה יותר חמורה מניסויי הטילים. רק שבע אומות בכל העולם ביצעו אי פעם ניסויים גרעיניים.

פקידים אמריקאיים חוששים שניסוי גרעיני עשוי לפתוח מרוץ חימוש חדש במזרח הרחוק, שיאלץ את יפן ואת דרום קוריאה לפתח נשק גרעיני משלהן.

"ניסוי גרעיני יעורר חשש וידאיג את כולם, ויגרום לתגובה קשה ביותר לדעתי מכל שכנותיה של צפון קוריאה", אמר מייקל גרין, שעבד בעבר במועצה לבטחון לאומי וכעת עובד במרכז למחקרים אסטרטגיים ובינלאומיים.

פקידים אמריקאיים מזהירים עם זאת, שהמודיעין שנתקבל אינו סופי. בשנה שעברה לוויני ריגול אמריקאיים קלטו פעילות חשודה באתרי ניסוי חשודים בצפון קוריאה, שגרמו לרבים לחזות ניסוי גרעיני קרוב ביותר, אך דבר לא אירע.

הקושי באיתור מראש של ניסויים גרעיניים תת קרקעיים ידוע לשמצה. סוכנויות הביון האמריקאיות, למשל, לא הצליחו לחזות את הניסויים הגרעיניים של הודו ופקיסטן ב-1998.

פקידים אומרים כי ייתכן שצפון קוריאה אולי עושה הצגה עבור לוויני הריגול האמריקאיים כדי למשוך תשומת לב, או שלחלופין היא מתכוונת לבצע את הניסוי הגרעיני במיקום שונה לגמרי.

חלק מהמומחים מאמינים שקים ג’ונג איל עשוי להרגיש שהדרך היחידה שיתייחסו אליו ברצינות היא ע"י הוכחה שצפון קוריאה היא מעצמה גרעינית. פקידים מאשרים שאף אחד לא יודע מה באמת כוונותיו של קים ג’ונג איל, אבל יש תחושה בקרב המומחים שהוא מרוגז בשל החלטת האו"ם האחרונה המגנה את ניסויי הטילים, ושהוא מרוגז על התמיכה הסינית בהצעה זו.

"לדעת רוב הקהיליה יש סיכוי של חצי-חצי שצפון קוריאה תבצע ניסוי גרעיני עד סוף השנה", אמר אחד המומחים.

כשנשאל מה ארה"ב תעשה בתגובה לניסוי גרעיני, אמר פקיד אמריקאי בכיר לחדשות ABC: "ננסה לסגור הרמטית את הממלכה המבודדת".

הפקיד אמר שארה"ב תלחץ באופן מיידי על נקיטת סנצקיות שינתקו את קשרי צפון קוריאה עם העולם החיצוני. אפשרות נוספת תהיה הטלת מצור ימי על צפון קוריאה.

אבל לא ברור כמה אפקטיביים מאמצים כאלה יהיו. צפון קוריאה כבר עכשיו היא הארץ המבודדת ביותר בעולם.

(מקור הידיעה)

 

כזכור, בחודש שעבר, בעת שבוצע הניסוי הבליסטי בטילים צפון קוריאניים, ניסוי שנכחו בו גם נציגי בעלת הברית של צפון קוריאה, הלא היא איראן, שוגר איום חריף מאת צפון קוריאה לפתוח במלחמה גרעינית. וגם הפעם אני חושב שראוי להזכיר את דברי הרב המקובל שמעון דהאן שליט"א (חוזה הצונמי):

הרב הזכיר גם במשך השיעור דברים שהרב נחמני זצוק"ל דיבר בעבר (ר’ למטה) על סיאול (בירת קוריאה, אמנם קוריאה הדרומית), והוא דיבר על קוריאה (כנראה דיבר על הצפונית) ואמר ש"משם תיפתח הרעה" (הערת הבלוג: ע"פ הפסוק "מצפון תיפתח הרעה על כל יושבי הארץ", ירמיה א, יד).

הוא אמר שבקוריאה הם כמו נאצים שונאים את האמריקאים, והוא אמר שהרב נחמני אמר שתהיה שם מלחמה חזקה, והזכיר את הכור הגרעיני שיש שם. הוא אמר שזאת תהיה המלחמה האחרונה (נכון, לא מובן, "תיפתח" הרעה לעומת המלחמה "האחרונה", אבל אני רק מעביר מה שקיבלתי, אולי הכוונה של "תיפתח הרעה" זה שהשימוש בנשק הגרעיני יתחיל משם)(הערת הבלוג: אולי הכוונה היא פשוט שזו התחלת מלחמת העולם השלישית).

אגב, למי שלא קרא את הערות השוליים שבמאמר על איתור ארץ המגוג, אני אזכיר כאן שוב עם חיוך, שאחד השמות העתיקים של קוריאה היה "גוגוריאו" (ר’ מפה וכן הסבר מויקיפדיה האנגלית):)


מילותמפתח: אין

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ' באב תשס"ו (14.8.06)
» סגולה בטוחה להגנה בצפון

מצ"ב הודעה חשובה ביותר שהגיעה אליי אמש, ממקור אמין ביותר שאני מכיר טוב מאוד, ששמע את הדברים בעצמו, וביקשתי ממנו שיעביר לי את הדברים במדוייק ככל האפשר, ולהלן הדברים המשך »

מסווג תחת: סגולות ותפילות, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד י"ב באב תשס"ו (6.8.06)
» הרב זמיר כהן והרב מוצפי על המצב

הרב זמיר כהן שליט"א מסביר בדרכו הבהירה את המצב ■ אומר שסימני הגמרא לדור המשיח התקיימו במלואם רק כעת ■ גם לדבריו הלחימה בצפון קיימה את תנאי ‘הגליל יחרב’ ו’הגולן ישתומם’ ■ הרב המקובל בנציון מוצפי שליט"א מסביר את הסוד מאחורי ההתקפות על הצפון ■ אומר שהלחימה באה בשל גזירה מהשמיים ■ לדבריו התחזקות באמונה תביא הפעם לגאולה סופית ומוחלטת ■ קולות מתפילת הזעקה בכותל

המשך »

מסווג תחת: מלחמת גוג ומגוג, מולטימדיה » וידאו, מולטימדיה » אודיו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד ז' באב תשס"ו (1.8.06)
» התבטאות הרב אליהו בעקבות המצב

גם לפי דברי הרה"ג המקובל מרדכי אליהו שליט"א: עכשיו הוא זמן המשיח עם ישראל יתאחד וישוב בתשובה מה מוטל על כל יהודי לעשות כעת ■ עצרת מיוחדת היום (ג) בכותל ■ סגולה וקמיע מהרב פתייה זצוק"ל למי שבסכנה

המשך »

מסווג תחת: מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד ב' באב תשס"ו (27.7.06)
» ‘ישראל בסכנה’; שר-החיזבאללה, ועוד

הרב זר מתריע: ‘עם ישראל בסכנה’ ■ מזהיר משלושה ימים קשים החודש ■ מפציר לעשות תשובה לפני שהקב"ה יסגור עלינו ■  הרב מוצפי מגלה מי ה’שר’ הממונה בשמים של חיזבאללה ■ "רוח הסערה" שתבוא לקראת הגאולה כמתואר בספרים עתיקים ■ Partially Translated

המשך »

מסווג תחת: מקורות » כללי, מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד א' באב תשס"ו (26.7.06)
» קולות מעצרת הזעקה בכותל

רבבות השתתפו אמש בעצרת הזעקה ומילאו את רחבת הכותל (ר’ תמונה)  ■ מרן שליט"א הורה לבטל את חופשת ‘בין הזמנים’ בשל המצב ■  בעצרת השתתפו רבנים צדיקים ומקובלים ■ גדולי ישראל מיררו בבכי במהלך העצרת ■ מרן קרא לעשיית תשובה ולהרבות בלימוד תורה כדי ליצור הגנה רוחנית על עם ישראל ועל חיילינו ■ הקלטות מהעצרת המשך »

מסווג תחת: מולטימדיה » אודיו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד א' באב תשס"ו (26.7.06)
» גם בחדשות מדברים על גוג ומגוג

מסתבר שהתודעה שאנו נמצאים על סף מלחמת גוג ומגוג וביאת המשיח מחלחלת לציבור הכללי בתקופה האחרונה, בעקבות ההסלמה בצפון. אמש, אפילו כתב של הערוץ הראשון עלה לקבר רבי שמעון בר יוחאי זיע"א, כדי לבקש שם תשובות למצב. שידור הדיבורים הללו אודות התחלת מלחמת גוג ומגוג במהדורה המרכזית של חדשות הטלויזיה הממלכתית, מראים שגם בציבור החילוני, ואפילו בין אנשי התקשורת, רוצים לשמוע האם האירועים הללו הם אכן התחלת מלחמת גוג ומגוג, וכל זה נעשה בוודאי כחלק מהכנתו של הקב"ה לבאות, כדי שגם לצופי הטלויזיה, שמנותקים מהתורה בעל-כרחם בדר"כ, תהיה ידיעה כלשהי על המאורעות.

לצפייה בקטע קצרצר מהכתבה בחדשות אמש, לחצו כאן


מילותמפתח: מףגוגומגוג

מסווג תחת: מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ט בתמוז תשס"ו (25.7.06)
» הרב הראשי: נראה נסים ונפלאות
באתר החדשות ynet פורסמה הידיעה הבאה אודות דברי כבוד הרב הראשי הספרדי לישראל, הראשון לציון הרה"ג שלמה עמאר שליט"א:

>


בשל המצב: הרב הראשי הודיע על יום תפילה

הרב הראשי הספרדי, שלמה עמר, הודיע כי בהתייעצות עם הנהגת הרבנות הראשית הוחלט כי בשל המצב הביטחוני בגבול הצפון היום יוכרז כיום תפילה.

לדבריו "רבבות בכותל יתאספו להתפלל ולזעוק לשם אלוקים, שתמיד עונה בשעת צרה. אנו בטוחים שעם כניסת ראש חודש נראה ניסים ונפלאות".

 
ויהי רצון שתפילתו תתקיים, ואכן נראה בחודש זה, חודש אב "ניסים ונפלאות", כהגדרתו, אמן כן יהי רצון.

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ח בתמוז תשס"ו (24.7.06)
» ר”י המקובלים: ‘אוטוטו באה הגאולה’

ראש ישיבת המקובלים הגדיר את המצב: עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע ■ קרא לצום ביום שלישי ■ קרא להשתתפות מלאה בעצרת הזעקה בכותל ביום שלישי: ‘איש בל ייעדר’ ■ אמר כי משמעות המצב היא ‘איתותי גאולה’ מאת הקב"ה ■ הזכיר שחודש אב ‘עתיד להיות אב לכל החודשים’ ■ פרשנות לנבואת ירמיה ‘עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע’

המשך »

מסווג תחת: משיח וגאולה, מלחמת גוג ומגוג, מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ח בתמוז תשס"ו (24.7.06)
» עדכוני אירועים (כ”ח תמוז תשס”ו)

כ"ק האדמו"ר ממעליץ בעקבות המצב: תהליך הגאולה התחיל ■ החמרה במצבו של אריאל שרון ■ המן מטהרן מאיים בהכחדת ישראל ■ עמיתו של המן טוען: המזימה היא אמריקאית, ישראל רק מוציאה לפועל

המשך »

מסווג תחת: מולטימדיה » אודיו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ז בתמוז תשס"ו (23.7.06)
» עדכוני סוף השבוע (מטות מסעי)

עצרת ענק בכותל בערב ראש חודש אב ■ צום (למסוגלים לצום) באותו היום ■ בקשה להדלקת נרות שבת מכל נשות ישראל ■ הוראה לקריאת מזמורים מיוחדים ותפילות מיוחדות ■ איגרת של הרב עמאר לעם ישראל ■ הרב מצגר הורה גם הוא להוסיף ‘אבינו מלכנו’ לתפילה ■ בוטל מצעד התועבה ■ ועוד

המשך »

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ז בתמוז תשס"ו (23.7.06)
» דברי הרב מוצפי בעקבות המצב
  • כבוד הרב הגאון המקובל בן ציון מוצפי שליט"א קרא בשיעורו ביום ד’ האחרון לקרוא (בשעות היום) את פרשת העקידה (המופיעה בתחילת תפילת שחרית בסידורים) להגנה על יישובי הצפון וחיילי צה"ל, והביא בשם הזוהר הקודש שאומר: "אין לך דבר שמבטל מיתה מהעולם, ומכניע את המקטרגים, כמו פרשת העקידה" . הרב אמר שהמצב מאוד קשה, וכל זאת למרות חסדים גדולים וניסים גדולים שהקב"ה עושה עימנו, משום שעל כל הרוג שנהרג "היו צריכים להיהרג ח"ו פי מאה", וכל זה בזכות התפילות והמצוות של עם ישראל, אך צריך לתקן את המעשים יותר, בפרט צניעות ודיבור בבית-כנסת. הרב הוסיף שנכון לקרוא את מזמור צ"א (יושב בסתר עליון, כשמוסיפים לו בתחילתו את הפסוק האחרון ממזמור צ’: ויהי נועם וכו’), ושאת המזמור הזה שנתקן להגנה, ניתן לקרוא גם בשעות הלילה, שעות שבהם אין לומר בדר"כ תהלים. הרב עודד מאוד לקרוא תיקון חצות, ולפחות לומר את מזמורי "על נהרות בבל" ו/או "מזמור לאסף". כידוע בימי בין המיצרים אומרים תיקון חצות גם בחצות היום (מסביבות 12:45, תיקון רחל בלבד) וגם בחצות הלילה (מסביבות 00:45).

  • הרב אמר שבשעת הפגזה והרעשה, תיקן הרב שלמה אלקבץ זיע"א (מחבר הפיוט "בואי כלה" של קבלת שבת) לומר את הפסוקים הבאים: "אל תירא מפחד פתאום, ומשואת רשעים כי תבוא. עוצו עצה ותופר, דברו דבר ולא יקום, כי עימנו אל", וכדאי לחזור עליהם מספר פעמים. ואז "מובטח שלא יארע לו שום דבר רע, בתנאי שייזהר האדם בשמירת שבת".

  • הרב מוצפי שליט"א אמר לגבי המצב "…אלה סימנים של הגאולה, שהגאולה קרובה… אנחנו עכשיו יודעים שאנחנו יותר קרובים לגאולה, ושהקב"ה חפץ לגאול אותנו, רק שלא נפספס את השעה". בהמשך השיעור חיזק את דבריו ואמר שוב שמשמעות המצב שאנו נמצאים בו היא "שהגאולה מתקרבת", אך הזהיר במקביל מהתדרדרות המצב, אם לא נתקן את מעשינו.

  • הרב גם אמר בשם החסד לאברהם, שבדורנו יש צרות משונות וקשות, וזה בגלל שעומדת להגיע הגאולה, והאנשים סובלים על כל הגלגולים הקודמים שלהם, כדי להגיע לגאולה מזוככים. הוא סיפר שבימי האר"י היה אדם שעבר 256 גלגולים, כל שכן בדורנו. הרב פירט: "כיוון שמגיע זמן הגאולה, לפני שמגיע זמן הגאולה, ומתקרב, אנחנו לא יודעים כמה, אבל הלוואי שזה יהיה קרוב..  יש ‘חיסול חשבונות’ [על העוונות מגלגולים קודמים]", וזאת הסיבה לצרות המשונות שבדורנו, "כדי שבזמן שיבוא המשיח, יהיה האדם צח ונקי וצלול, וחי וקיים, ויבוא וישמח בגאולה העתידה, וזו הסיבה".

ביום רביעי האחרון התקיים גם שיעור לוויני מיוחד של הרב המקובל דניאל זר שליט"א בעניין המצב, שהוקדש ברובו להתעוררות בעקבות המלחמה בצפון הארץ. בסוף השיעור התקיימה אמירת סליחות של הציבור. הרב הזכיר מספר פעמים בשיעור כי הדברים קשורים לענייני אחרית הימים, והזכיר את דברי רבותינו, שאמרו על ישמעאל שנקרא שמו כך, כי לעתיד לבוא, בזמן הגאולה, בני ישמעאל עתידים לעשות צרות כל כך חמורות לעם ישראל, עד שישראל יזעקו זעקה גדולה לקב"ה, ואז "ישמע אל ויענם" (תהלים נה), ויגאל את ישראל בב"א. גם הרב זר שליט"א הזהיר כמה פעמים בדבריו, כי לפי הכתוב בספרים, המצב עשוי להתדרדר הרבה יותר, אך עדיין ניתן לבטל את כל הגזירות ע"י תיקון מעשינו. השיעור המלא נמצא באתרו של הרב (ההתייחסות שלו למצב מתחילה בערך כחצי שעה לאחר התחלת השיעור).


מילותמפתח: מףאחריתהימים

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ב בתמוז תשס"ו (18.7.06)
» הרב אליישיב: ייתכן שאלה חבלי משיח

כתבה שפורסמה אמש ב-ynet מתארת את דבריהם של ראשי הציבור הליטאי, כבוד הרה"ג שלום אליישיב שליט"א (שנחשב בעיני רבים כ"פוסק הדור") וכבוד הרה"ג אהרון שטיינמן שליט"א (שכבר הוזכרה התבטאותו בעניין ביאת המשיח כאן בעבר). עפ"י הכתבה, הרבנים הצדיקים הללו פרסמו מכתב גלוי לציבור, ובו הם מעלים קבל עם ועדה את דעתם, ו"מעלים גם את האפשרות שמדובר בצעדים שמקרבים את בואו של המשיח", כלשון הכתבה.

התבטאות כזו ברורה, שחתומים עליה מול כל הציבור, הרבנים החשובים הללו, הינה עליית מדרגה בלתי זכורה בהתבטאויות אודות המשיח בציבור הליטאי, שמטבעו דווקא אינו נוטה לכך.

להלן הכתבה כפי שפורסמה ב-ynet אמש:

 רבנים במלחמה: לפשפש במעשים, לשמור שבת

מה הסיבות לפרוץ המלחמה בגבול הצפון? ראשי היהדות האורתודוכסית מציעים לכל אחד לפשפש במעשיו, אך מעלים גם את האפשרות שמדובר בצעדים שמקרבים את בואו של המשיח. בכל אופן, מומלץ לשמור שבת ולהימנע ממחלוקות, כדי שהרעה שנפתחה מצפון תבוא על סיומה.

הרב יוסף שלום אלישיב והרב אהרון לייב שטיינמן, שני הרבנים נחשבים כמנהיגי הציבור הליטאי ומהרבנים החשובים ביותר ביהדות האורתודוכסית, פרסמו היום (ב’) מכתב לציבור "לרגל המצב", למרות שהם ממעטים לרוב לצאת בהצהרות פומביות.

"כלל ישראל נמצא בצרה גדולה ואין לנו אלא להישען על אבינו שבשמיים, ואנו צריכים לפשפש במעשים. אין לדעת דרכי שמיים", כתבו הרבנים בתחילת דבריהם, "אבל ודאי שכל אחד צריך לפשפש במעשיו", כתבו. "והנה ייתכן מאוד שזה מעניין חבלי משיח", סוברים שני הרבנים ומציינים שמבואר בחז"ל ש"מה יעשה אדם ויינצל מחבלי (ייסורים) משיח יעסוק בתורה ובגמילות חסדים".

בהמשך קריאתם מפרטים הרבנים באילו מצוות יש להתמקד: דגש מיוחד שמים הרב אלישיב והרב שטיינמן על הימנעות ממחלוקות. "שצריך לעשות הכול שלכל הפחות לא נכשל בההיפך מגמילות חסדים, היינו, להצר לחברו או לציבור". הרבנים מדגישים שגם בתקופות בהן הייתה בעם היהודי עבודה זרה אבל לא הייתה מחלוקת בין האנשים, "היו יורדים למלחמה ונוצחין (ומנצחים)", מה שאין כן בזמן שיש מחלוקת, רחמנא ליצלן, וצריך מאוד להשתדל לעשות שלום בין איש לרעהו".

בהמשך דבריהם מורים הרבנים להקפיד יותר על שמירת השבת, "שכן ידוע שעניין שמירת השבת כל כך חביב בעיני הקב"ה, ולהיפך זה מאוד שנוא". הרבנים אף מבקשים שלא לתת יד לחילול השבת במקרים בהם "אין זה נוגע לחיי אדם" וכי אסור להשתמש בשירותיהם של מקומות המחללים שבת. "זה מהדברים אשר צריך לקבל - לא לבזות את השבת", קבעו.

הם התייחסו גם לנושא הצניעות, ש"צריך מאוד תיקון, שאם אין צניעות ‘ושב מאחוריך’". כלומר, הא-ל יתעלם מהבקשות שמבקשים ממנו.

בסיכום דבריהם הסבירו הרבנים, שאין הם יודעים למעשה מה הסיבה לצרות, "אבל זה ודאי שכל מה שמתחזקים יכול להועיל שיסיר הקב"ה החרון אף", כלומר, את זעמו של הא-ל.

מקור
 

הכתבה התייחסה בהמשך גם לדברים שהובאו כאן שלשום (בסוף המאמר) בשם כבוד מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א, ובעקרון זה די מדהים לראות את האחדות הנפלאה, לא רק בקרב העם, אלא סוף כל סוף גם בהצהרות גדולי הדור מכל הזרמים: כולם אומרים כמעט אותו דבר. הדברים שאמרו כבוד הרבנים אליישיב ושטיינמן שליט"א אתמול, זהים כמעט מילה במילה למסרים שהועברו ע"י כבוד הרב המקובל בניהו שמואלי שליט"א ביום ראשון, וגם לדברים שאמר מרן הרב עובדיה יוסף,  וכן הרב הראשי, וכשכולם מדברים בקול אחד, זה הישג לכשעצמו, וכוחנו הוא באחדותנו על כל הזרמים, וכפי שכבר נאמר פעמים רבות - בזכות האחדות תגיע הגאולה בב"א.


מילותמפתח: מףהמשיח

מסווג תחת: משיח וגאולה, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ב בתמוז תשס"ו (18.7.06)
» הרב אליהו בתפילה, צונאמי ושמועות

אמש הופיע כבוד הרב הגאון המקובל מרדכי אליהו שליט"א כמדי שבוע בשיעורו הלווני. עם פתח השיעור קרא כבוד הרב קטעים ממזמור י"ח (שלדעת מספר מפרשים מדבר על מלחמת גוג ומגוג):

ארדוף אויביי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם,..
אמחצם, ולא יוכלו קום, יפלו תחת רגליי.
ותאזרני חייל למלחמה, תכריע קמיי תחתיי.
ואויביי - נתתה לי עורף, ומשנאיי - אצמיתם.
 

המשך »

מסווג תחת: מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"א בתמוז תשס"ו (17.7.06)
» ר”י המקובלים: העימות- מאותות המשיח

ראש ישיבת המקובלים הירושלמית התייחס אמש בהרחבה לעניין ההסלמה בצפון ■ במשך השיעור הרחיב את הדיבור בעניין גוג ומגוג וביאת המשיח ■ גילה כי נסראללה בגימטריה עשו, ובהמשך אמר בפירוש שהוא עשו ■ אמר שהעימות בצפון הוא "אותות משיח צדקנו" ■ הזכיר שהימים הקשים ביותר המשך »

מסווג תחת: משיח וגאולה, מלחמת גוג ומגוג, מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ' בתמוז תשס"ו (16.7.06)
» ‘דור שבן דוד בא בו - הגליל יחרב’
ההסלמה בצפון בימים האחרונים מזכירה מחדש את דברי חז"ל אודות התקופה שבה יבוא המשיח ■ הפטרת השבוע שבו חלה ההסלמה מבשרת: ‘מצפון תפתח הרעה’ ■ הרב עובדיה יוסף הורה לקרוא ‘אבינו מלכנו’ בסוף שמו"ע ולומר תהלים ■ קיימות מסורות רבות לגבי הקשר בין הגליל והגאולה, ובפרט מירון וטבריה

המשך »

מסווג תחת: מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד י"ז בתמוז תשס"ו (13.7.06)
» בשל המצב: זו העת להקהל על נפשנו

בעקבות האירועים הקשים אתמול בגבול הצפון, שגבו מעם ישראל מחיר קשה ביותר, מתבקש הציבור מאת הרב הראשי להתפלל ולהתחנן לפני הקב"ה, על עם ישראל ועל חיילי צה"ל ועל ארץ ישראל, ובמקביל לכך לפשפש במעשינו ולשוב בתשובה, ובפרט על עוונות מסויימים, ולהתאסף היום (צום י"ז בתמוז) בבתי הכנסת, שעה וחצי לפני תפילת מנחה, לאמירת סליחות ותהילים כדי לעורר רחמי שמיים.

וזו לשון כבוד הרב הראשי הספרדי לישראל, הראשון לציון הרה"ג שלמה עמאר שליט"א, כפי שהובאה בלדעת.נט:

עת צרה היא ליעקב, וחובה על כל אחד ואחד להתפלל ולהתחנן לפני המקום ברוך הוא, על עמינו ועל חיילינו ועל נחלת אבותינו, ולקיים בנפשנו "נחפשה דרכינו ונחקורה, ונשובה" אל ה’ בכל ליבנו, לטהר את ליבנו לפניו, ולהסיר מעלינו כל דבר איסור ועוון, ושנאת חינם, ולהרבות במצות ואהבת לרעך כמוך.

וזו העת להיקהל ולעמוד על נפשנו, ולבקש על השבויים, ועל כל חיילי ישראל וכוחות הביטחון שביבשה באויר ובים, בכל מקום שהם נמצאים, ומחר שהוא ‘צום הרביעי’, י"ז בתמוז, נתאסף בבתי כנסיות ובתי מדרשות, שעה וחצי לפני תפלת מנחה לקראית תהלים וסליחות, כולנו כאיש אחד בלב אחד, ו’א-ל כביר לא ימאס’ (פסוק שפרשנותו היא, שהקב"ה מקבל תפילת ציבור ולא מואס בה), והוא יקבל ברחמים וברצון את תפילותינו, ויראה בעונינו, ויחיש לגאלינו בישועה וברחמים אמן ואמן.

 

החלבן: גזירה קשה מאוד

קיבלתי אימייל לא מזמן מידידי ר’ יעקב נתן, המקשר למאמר שהופיע במעריב השבוע, של כתב המתאר את "החלבן" לפי ראותו. "החלבן" (כבוד הרב הצדיק המקובל חיים עזרא הכהן פרחיה שליט"א), עפ"י אותה כתבה, מבצע כעת הפסקה בקבלת הקהל שלו, וההסבר שניתן לכך ע"י עוזרו בכתבה היא כזו:

…"אתם צריכים להבין שיש צרות יותר גדולות לעם ישראל בזמן הזה שצריך להתפלל עליהן", הוא (העוזר של החלבן) מוסיף, "יש גזרה קשה מאוד על עם ישראל שצריך להעביר. גזרה קשה מאוד". החלבן יקדיש בקרוב את כל זמנו להעברתה של אותה גזרה.

 

המאמר התפרסם יומיים לפני התחלת האירועים בצפון, ובכך אפשר לראות במו עינינו שוב את גדלותם של צדיקים בני דורנו. העצה שניתנת גם ע"י החלבן וגם ע"י הרב שלמה עמאר שליט"א, הינה ברורה: תפילה ותשובה. אין דבר אחר שיכול לבטל גזירה, ולהפוך אבל לשמחה, כמו תפילה ותשובה, וכפי שידוע פעמים רבות בהסטוריה היהודית, ובפרט בפורים, שם הגזירה הקשה ביותר הפכה לשמחה הגדולה ביותר, כשנתקיים "ונהפוך הוא".

שנאת חינם

כידוע, נכנסנו היום לימי "בין המיצרים", התקופה שבין י"ז בתמוז, שאז הובקעה החומה בימי בית שני (בימי בית ראשון הובקעה בט’ בתמוז), עד תשעה באב, שאז נחרב בית המקדש (הן בזמן בית ראשון והן בבית שני).

כבר אמרו רבותינו, שלא נחרב בית מקדשינו אלא בעוון שנאת חינם, וכן אמרו שכל דור שבית המקדש לא נבנה בימיו, כאילו נחרב בימיו. שנאת החינם היא כיום מחלה ממארת ביותר בקרבנו, כפי שכל אחד יכול לראות בזולתו, אבל הבעיה האמיתית היא לראות את המחלה הממארת הזו בעצמך. לצערי הרב, ראיתי רבים (רבים מדי) שרוממות האחדות ואהבת ישראל בפיהם מצד אחד, וחרב פיפיות של שנאת חינם באותו הפה שלופה מצד שני. כששנאת החינם מתחברת עם לשון הרע, התוצאות הן הרות אסון. הקב"ה הראה לנו את זה בצורה בלתי משתמעת לשתי פנים בחורבן בית המקדש השני:

בתקופת בית שני, היתה פריחה של התורה. באופן כללי לא עבדו עבודה זרה. לא היתה בדר"כ שפיכות דמים, ולא גילוי עריות. אבל היתה שנאת חינם, והיא הרסה את העם. אדם היה יכול להיות תלמיד חכם, ולשנוא יהודי אחר, גם בפרהסיא, ואף אחד לא היה מוכיחו על כך (כפי שידוע מסיפור קמצא ובר קמצא).

בתקופתנו ניתן לראות, דיבורים רבים על אהבת ישראל, ועל אחדות ישראל וחשיבותה, והצורך הברור בה הן לצורך קיומנו והן לצורך גאולתנו, ככתוב בספרי הקודש, אבל במקביל להסית ולהדיח נגד ציבור כזה או אחר, או אפילו יהודי כזה או אחר, בין אם הוא (האדם או הציבור שמדברים עליו) שומר מצוות ובין אם לאו. מה ההצדקה? האמת היא שאין כזו כל כלל ועיקר, אבל מצד המדברים, אשר "שתו בשמים פיהם, ולשונם תהלך בארץ", ההצדקות רבות: בדר:כ הם נעות בין: א) זה/אלה בכלל לא יהודי/ם, זה ערב רב. ב) הוא/הם שפל/ים ונבזה/ים, ויצאו מן הכלל. ג) יצא/ו מגדר "רעך" ומגדר "עמיתך". וכו’ וכו’.

האמת היא שהסיבה האמיתית היא אחרת לגמרי: הדיעות שלו (של האדם או הציבור שמדברים עליו) שונות מהדעות של האדם המדבר, ולא מתאים לו, או לזרם שהוא שייך אליו.

לצערי, אני מדבר על דברים שאנחנו רואים בכל יום. לא מדובר בדברים שאומרים "דתיים" על "חילוניים" או להיפך, אלא על מה שאומרים משוייכים לזרם כזה או אחר, על אנשים המשוייכים לזרם כזה או אחר. על מה שאומרים "שומרי מצוות" (במרכאות כפולות ומכופלות) על תלמידי חכמים מובהקים ועל שליחיהם ושלוחיהם.

הדברים האלה הפכו מזמן לנגע ממאיר בקירבנו, וחייבים לבער אותו באופן ברור ומהיר, אם רוצים אכן לזכות לגאולה השלמה במהרה (ואפילו בלי קשר לגאולה). כללים ברורים צריכים להיות נקוטים בידינו:

א) לא מדברים סרה ביהודי שומר תורה ומצוות ככלל לעולם. היציאה מן הכלל היא רק למי שבקי בהלכות לשון הרע על בוריין, ולא תמצאו הרבה כאלה, אם בכלל, ברשת האינטרנט, זאת הבטחה שלי. להזכירכם: לשון הרע הוא דיבור שלילי אפילו אם הוא אמת.

ב) גם יהודי שאינו שומר תורה ומצוות, נחשב כיום לדעת רבים מהפוסקים ל"תינוק שנשבה", ולפיכך דיבור סרה אודותיו מצריך גם הוא ידיעה ברורה בכללי לשון הרע (ר’ שמירת הלשון - השיעור היומי), ושב ואל תעשה עדיף.

ג) התנתקות מקסימלית, במידת האפשר, מאמצעי תקשורת ואינטרנט (כולל אלה של ‘שומרי מצוות’, אפילו אם הם בעלי תארים כאלה ואחרים), ובפרט מדברי ‘פרשנות’ כאלה ואחרים, וכל מקומות שמביעים בהם דיעות, בפרט אם לאור הנסיון בעבר הובאו שם דברים שהם בגדר שנאת חינם, או לשון הרע (שבדר"כ קשורים האחד בטבור השני). ולבדוק את עצמנו מחדש מדי פעם ופעם.

ד) החשוב ביותר: בדיקת עצמנו, האם אנחנו עומדים בכללים, האם אנחנו לא שונאים יהודים שנאת חינם? האם אנחנו לא יושבים ומדברים סרה ביהודים לפעמים, באופן שלא היינו עושים אם החפץ חיים היה יושב בינינו? לימוד הלכות לשון הרע, והתחזקות באהבת ישראל אמיתית (להבדיל מלאהוב את מי שכמוך, או שחושב כמוך, ולשנוא את מי שלהיפך), היא התשובה האמיתית לשנאת חינם שהחריבה את בית תפארתנו.

לסיכום הדברים, הלוואי שלפחות אני בעצמי אוכל לקיים את הדברים הנ"ל כראוי, והלוואי שכל עם ישראל יתחזק בהם, בלי צורך בגזירות קשות ומלחמות, שלצערנו בדורינו הם הגורם המאחד הטוב ביותר לעם ישראל, אחדות שמקובל בספרי קודש שבלעדיה - לא תוכל להגיע הגאולה.

קריאה נוספת:

מסווג תחת: מעקב אירועים, דרכה של תורה קישור-קבוע
בס''ד ט' בתמוז תשס"ו (5.7.06)
» הרב עובדיה יוסף על החייל החטוף

אמש (ח תמוז, 4.7) דיבר כבוד מרן הראשון לציון, הרב עובדיה יוסף שליט"א, כמדי שבוע בשיעור לוויני, שהפעם עסק במלאכים הנבראים מהמצוות ושומרים על האדם שלא תאונה לו רעה. לקראת סיום השיעור, הקדיש הרב מספר דקות לדבר על המשבר הקשה שאנו שרויים בו, לאחר חטיפת החייל גלעד שליט בידי בני הבליעל, ותיאר את המצב כפי שהוא רואה אותו, והסביר את המצב שבו גם הממשלה וגם הצבא אובדי עצות, ואינם מסוגלים לפתור את המשבר. במצב זה, הסביר מרן שליט"א שהעצה היחידה היא ש"אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים" (אחד הסימנים לתקופת דור המשיח, עפ"י חז"ל בסוף מסכת סוטה), ולכן צריכים להרבות במצוות, בחסדים ובלימוד תורה.

להלן הדברים כפי שניסיתי לתמלל מהשיעור:

ממשלת ישראל עכשיו שרויה במיצר, בצער, לא יודעים, לא מוצאים מפלט. לא יודעים מה לעשות עם הרשעים האלה, החמאס, "כי מלאה הארץ חמס מפניהם" (בראשית ו, יג). מה הם יעשו, הם לא יודעים. "אין לנו להישען אלא על אבינו שבשמיים" (סוף מסכת סוטה). שום עצה אין, "אבדה עצה מבנים" (ירמיהו מט, ז), לא יודעים מה לעשות: שר הביטחון מצהיר הצהרות, ראש הממשלה מצהיר הצהרות, מה ייצא מ[ההצהרות אצל] הרשעים האלה (החמאס)? אכפת להם מהצהרות? הם לא הגיוניים בכלל, הם כמו שוטים בתאוות הרצח שיש להם. כמו שאמר [הפסוק]: "והוא יהיה פרא אדם, ידו בכל, ויד כל בו" (בראשית טז, יב). מה יש לנו עצה? יש לנו עצה?! רק הקב"ה, ישתבח שמו, הוא יודע לעשות הכל. "ואנחנו לא נדע מה נעשה, כי עליך עינינו" (דברי הימים ב כ, יב).

אין לנו להישען אלא על אבינו שבשמיים. זה תקוותנו - הקב"ה, רק הוא יכול להציל את הדבר.

הנה, ממשלה אדירה, ממשלת ישראל, עם צבא, עם הכל, ולא יכולים לאתר את מקומו של זה המסכן, חייל אחד, שנחטף בידם. נכנסו נשיאים, מלכים, לדבר עמהם (עם החמאס במו"מ), עם מי תדבר? עם גויים רשעים מושחתים כאלה? אלה הם שטנים בעצמם! אנשי השטן בעצמם! אלה לא בני אדם שאפשר לדבר איתם. אין עם מי לדבר. כל מה שעושים, עם כל מה שיש לנו, צבא וכל הדברים האלה, "ושוא תשועת אדם" (תהלים ס, יג). יש לנו רק "באלוקים נעשה חייל, והוא יבוס צרינו" (תהלים ס, יד). רק הוא יכול להציל אותנו. איך? במצוות, מעשים טובים, בתורה, בחסד שעושים ישראל אז הקב"ה עושה להם, למעלה. "אמת מארץ תצמח, וצדק משמים נשקף" (תהלים פה, יב). [כפי] מה שעושים [כאן למטה, כך גם] הקב"ה ישתבח שמו: אתה עושה לפנים משורת הדין, גם אני אעשה לפנים משורת הדין. "למעני, למעני אעשה" (ישעיהו מח, יא), ישתבח שמו. צריכים רק לתלות עינינו לקב"ה, להתפלל לקב"ה, שהשם ישמור אותו, מסכן זה שנפל בידם, שהשם ישמור אותו, שלא יאונה לו כל אוון, ויחזור לביתו בשלום.

והרשעים האלה, עוד מאיימים עוד לחטוף ועוד לחטוף, בשביל שיהיה להם [קלפי-]מיקוח: "תן לנו אלף אסירים במקום אחד". איזה חוצפה שיש להם! איזה רשעים שיש להם! וכל אלה האסירים, כולם דם בידים שלהם, דם על הידים שלהם, כולם רשעים, כולם רוצחים, מרצחים. ישלחו אותם [לחופשי]?! נשלח אלף מרצחים?! "ונוסף גם הוא על שונאינו" (שמות א, י). אז איך נוכל לעשות את זה?! מה יש לנו לעשות? וכי כשהממשלה אומרת "אנחנו לא נישא וניתן", לא צודקים, מסכנים? מה יש לנו? הם אומרים [אז] לא אלף, תן 800, תן 900, תן 700. שבע מאות מרצחים לשחרר אותם [ל]חופשי? שיבואו עוד ויוכלו להכות בנו? איך אפשר?

מה העצה? אין לנו להישען אלא על אבינו שבשמים. רק השם, ישתבח שמו, [יהי רצון ש]יתן להם עצה בינה ודעת, לכלכל דבריהם במשפט, וידעו מה לעשות, וידעו איך להתנהג, [כדי] שלא חס ושלום יהיו לנו תקלות עם החיילים שלנו, [יהי רצון ש]השם ישמור אותם, שיחזרו כל החיילים שלנו לחיים טובים ולשלום לביתם, ולא יאונה להם כל רע, לא תאונה אליהם רעה ונגע לא יקרב באהליהם (עפ"י תהלים צא, י). הקב"ה ישמור צאתם ובואם לחיים טובים ולשלום.. הם שליחים של ישראל, השם ישמור אותם, מאותם רשעים שזוממים כל מיני מחשבות רעות עלינו, חושבים עלינו רעה כל שבתם וקימתם חושבים [רעה] על ישראל. אנחנו נתפלל לקב"ה שהוא ישמור אותם, ישמור את החיילים שלנו, ילכו לשלום, ויחזרו לחיים טובים ולשלום, עד שיגיעו לביתם לחיים טובים ולשלום, לא תאונה אליהם רעה.

ונשמע בשורות טובות, ישועות ונחמות.

 

לצפייה בקטע הוידאו של הדברים הנ"ל לחצו כאן


מילותמפתח: מףהרבעובדיה

מסווג תחת: מולטימדיה » וידאו, מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד ח' בתמוז תשס"ו (4.7.06)
» צפ’ קוריאה: נפתח מלחמה גרעינית

הבוקר התפרסמה בחדשות מחלקה ראשונה הידיעה הבאה (הכותרת במקור):

צפון קוריאה מאיימת לפתוח במלחמה גרעינית

(מאת אריאל שמידברג)

אם ממשלת ארצות הברית תתקוף את צפון קוריאה, זו לא תישאר חייבת ותפתח בלא פחות מאשר "מלחמה גרעינית". כך דווח (יום ב’, 3.7.06) בכלי תקשורת ממלכתיים בצפון קוריאה, תוך שימוש מוגבר ברטוריקה אנטי-אמריקנית.

סוכנות הידיעות המרכזית בצפון קוריאה ציטטה פרשן בשם רודונג סינמון, אשר האשים את הממשל האמריקני בכך שהוא מגביר את הלחצים הצבאיים על המדינה הקומוניסטית המבודדת, וגם, על כך שהאמריקנים מנהלים מבצעי ריגול מתוחכמים בשטח המדינה.

איומי הנקמה הצפון קוריאני, אשר צוטטו במרבית כלי התקשורת הממלכתיים במדינה, מגיעים כשממשלת צפון קוריאה מראה סימנים לפיהם היא מתכוונת להוציא לפועל ניסוי בטיל בין יבשתי, המסוגל לשאת בראש נפץ גרעיני. צפון קוריאה טוענת כי זכותה המלאה להתקדם בתחום ולבצע את הניסוי. ..

 

המתח בין צפון קוריאה לארה"ב ויפן הולך וגובר לקראת שיגורו של הטיל הקוריאני ארוך הטווח החדש, המאיים ישירות על ארה"ב (על אלסקה), וצפוי לעבור במהלך הניסוי מעל שטחה של יפן. ארה"ב כבר הודיעה שהיא תנסה ליירט את הטיל (האם יירוט הטיל ייחשב התקפה על צפ’ קוריאה ע"י שלטון העריצות במדינה הקומוניסטית?), לאחר שיפן טענה שאינה מסוגלת ליירטו.

כזכור, בשם הרב חוזה הצונאמי (כבוד הרב המקובל שמעון דהאן שליט"א), הובאו בחודש חשון השנה הדברים הבאים:

הרב הזכיר גם במשך השיעור דברים שהרב נחמני זצוק"ל דיבר בעבר (ר’ למטה) על סיאול (בירת קוריאה, אמנם קוריאה הדרומית), והוא דיבר על קוריאה (כנראה דיבר על הצפונית) ואמר ש"משם תיפתח הרעה" (הערת הבלוג: ע"פ הפסוק "מצפון תיפתח הרעה על כל יושבי הארץ", ירמיה א, יד). הוא אמר שבקוריאה הם כמו נאצים שונאים את האמריקאים, והוא אמר שהרב נחמני אמר שתהיה שם מלחמה חזקה, והזכיר את הכור הגרעיני שיש שם. הוא אמר שזאת תהיה המלחמה האחרונה (נכון, לא מובן, "תיפתח" הרעה לעומת המלחמה "האחרונה", אבל אני רק מעביר מה שקיבלתי, אולי הכוונה של "תיפתח הרעה" זה שהשימוש בנשק הגרעיני יתחיל משם)(הערת הבלוג: אולי הכוונה היא פשוט שזו התחלת מלחמת העולם השלישית).

 


מילותמפתח: מףגוגומגוג

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד א' בתמוז תשס"ו (27.6.06)
» נא להתפלל עבור החייל החטוף

אתר לדעת.נט פרסם את התפילה שביקש כבוד הראשון לציון, הרב הראשי הספרדי שלמה עמאר שליט"א, להתפלל עבור החייל החטוף גלעד בן אביבה שליט. הרב ביקש לומר ארבעה מזמורי תהלים, ולאחר מהם לומר את נוסח התפילה. להלן הדברים כפי שהובאו באתר לדעת.נט:


[אמנם היתה קריאה להתפלל גם עבור החטוף מאיתמר אליהו פנחס בן מרים הי"ד, אך לצערנו הסתבר שהוא נרצח כבר ע"י המרצחים, השם ייקום דמו]

הראשון לציון הרב הראשי הספרדי שלמה משה עמאר שליט"א

תפילה להצלת החייל השבוי גלעד שליט השם ישמרהו ויחיהו

לקרוא מזמורים: ע’, י"ג, קמ"ב ו-קכ"ו (יש לזכור כי אין לקרוא מזמורי תהלים בין השקיעה לחצי הלילה, שחל כיום בשעה 00:45 בערך):

מזמור ע:
לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד לְהַזְכִּיר: אֱ-לֹהִים לְהַצִּילֵנִי, ה’ לְעֶזְרָתִי חוּשָׁה: יֵבֹשׁוּ וְיַחְפְּרוּ, מְבַקְשֵׁי נַפְשִׁי:  יִסֹּגוּ אָחוֹר, וְיִכָּלְמוּ; חֲפֵצֵי, רָעָתִי: יָשׁוּבוּ, עַל-עֵקֶב בָּשְׁתָּם, הָאֹמְרִים ‘הֶאָח הֶאָח’: יָשִׂישׂוּ וְיִשְׂמְחוּ בְּךָ כָּל-מְבַקְשֶׁיךָ, וְיֹאמְרוּ תָמִיד ‘יִגְדַּל אֱ-לֹהִים’ אֹהֲבֵי, יְשׁוּעָתֶךָ: וַאֲנִי, עָנִי וְאֶבְיוֹן, אֱ-לֹהִים חוּשָׁה-לִּי: עֶזְרִי וּמְפַלְטִי אַתָּה, ה’, אַל-תְּאַחַר:

מזמור י"ג:
לַמְנַצֵּחַ, מִזְמוֹר לְדָוִד: עַד-אָנָה ה’ תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח, עַד-אָנָה תַּסְתִּיר אֶת-פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי: עַד-אָנָה אָשִׁית עֵצוֹת בְּנַפְשִׁי, יָגוֹן בִּלְבָבִי יוֹמָם, עַד-אָנָה יָרוּם אֹיְבִי עָלָי: הַבִּיטָה עֲנֵנִי, ה’ אֱ-לֹהָי, הָאִירָה עֵינַי, פֶּן-אִישַׁן הַמָּוֶת: פֶּן-יֹאמַר אֹיְבִי ‘יְכולְתִּיו’, צָרַי יָגִילוּ כִּי אֶמּוֹט: וַאֲנִי, בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי, יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ: אָשִׁירָה לַה’, כִּי גָמַל עָלָי:

מזמור קמ"ב:
מַשְׂכִּיל לְדָוִד, בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה, תְפִלָּה: קוֹלִי אֶל-ה’ אֶזְעָק, קוֹלִי אֶל-ה’ אֶתְחַנָּן: אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי, צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד: בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי, וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי, בְּאֹרַח-זוּ אֲהַלֵּךְ, טָמְנוּ פַח לִי: הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה, וְאֵין-לִי מַכִּיר, אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי, אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי: זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ ה’,אָמַרְתִּי ‘אַתָּה מַחְסִי, חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים’: הַקְשִׁיבָה אֶל-רִנָּתִי, כִּי-דַלּוֹתִי-מְאֹד, הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי, כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי: הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי, לְהוֹדוֹת אֶת-שְׁמֶךָ, בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים, כִּי תִגְמֹל עָלָי:

מזמור קכ"ו:
שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, בְּשׁוּב ה’ אֶת-שִׁיבַת צִיּוֹן, הָיִינוּ כְּחֹלְמִים: אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ, וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה, אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם ‘הִגְדִּיל ה’ לַעֲשׂוֹת עִם-אֵלֶּה’: הִגְדִּיל ה’ לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ, הָיִינוּ שְׂמֵחִים: שׁוּבָה ה’ אֶת-שְׁבִיתֵנוּ  כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב: הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה, בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ: הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ-הַזָּרַע, בֹּא-יָבֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:

(לאחר אמירת המזמורים יאמר תפילה זו)

יהי רצון מלפניך ה’, א-לוהינו וא-לוהי אבותינו, שיעלו לרצון מזמורי תהלים אלו שקראנו לפניך היום, ויתקבלו לפניך כאילו אמרם דוד המלך עבדך משיחך עליו השלום, ועשה למען שמותיך הקדושים הכתובים בהם, והרמוזים ומצורפים בהם, ותקבל ברחמים וברצון את תפילתנו ובקשתינו, ותבוא לפניך תחינתנו, ותחוס ותחמול ותרחם על עבדך בן אמתך "גלעד בן אביבה שליט", ותושיע אותו בישועה ורחמים, יחד עם כל השבויים והאסירים מעמך ישראל.

מוציא אסירים בכושרות, הוא יפדהו מידי שוביו, ויוציאו מעבדות לחירות, ומשעבוד לגאולה, ומאפילה לאורה, וירפאהו רפואה שלמה, רפואת הנפש ורפואת הגוף, ויאמץ את רוחו, וירבה את כוחו, ויאזרהו בשמחה ובגילה, אז יתחזק ויתרפא והיתה להם שמחת עולם.

וזכות תפילת רבים וצעקתם ונאקתם, המעתירים בעדך בכל אתר ואתר, תעמוד לו ולהם למגן ולצינה, ולפדותם מבית שביו, ויקַרע רוע גזר דינו , ויקַראו לפניך יתברך כל זכויותיו וכל אשר פעל ועשה למען עמנו ונחלתנו, וייקרע גזר דינו בזכות השם הקדוש.

ויקויים בו מקרא שכתוב: ופדויי ה’ ישובון ובאו ציון ברינה, ושמחת עולם על ראשם, ששון ושמחה ישיגו, ונסו יגון ואנחה, במהרה בימינו אמן.

 

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד כ"ט בסיון תשס"ו (25.6.06)
» שפעת העופות: לראשונה מאדם לאדם
מומחי ארגון הבריאות העולמי מרגיעים: זה עדיין לא זה.

איזור האי סומטרה באינדונזיה הידוע בתור האיזור שבו אירעה רעידת האדמה הענקית שגרמה את הצונאמי הקטלני, מספק כותרות מחדש, הפעם בקשר להתפתחות נגיף שפעת העופות.

ארגון הבריאות העולמי (WHO) מאשר, כי בניתוח שלאחר המוות של ילד בן 10 מהאי סומטרה, שנדבק בנגיף בצורה רגילה, וגם נפטר ממנו, הסתבר כי בזמן שהוירוס שהה אצל הילד הוא התפתח (עבר מוטציה, mutated) מעט לוירוס שמסוגל לעבור בן אדם אחד לשני. לא זו בלבד, אלא שאותו זן וירוס חדש שהתפתח, הספיק לעבור לפני מות הילד אל אבי הילד, שנדבק בזן החדש, העובר מאדם לאדם, ולאחר מכן האב נפטר גם הוא מהזן החדש, כפי שאישרו סופית תוצאות המעבדה של ארגון הבריאות העולמי.

יחד עם זאת, בארגון הבריאות העולמי מרגיעים, וטוענים שעדיין לא מדובר בהתפרצות הנגיף שממנה חוששים. הארגון, שטרם הוציא דו"ח רשמי בעניין, טוען כי לאחר שמתו הילד והאב, שהיו להשערת הארגון הנדבקים היחידים בזן זה, מת יחד איתם הוירוס החדש, ולכן הוירוס החדש אינו קיים יותר בעולם. לפיכך, הארגון מציע לרכז עדיין את המאמצים העולמיים בבלימת הנגיף (הישן) כרגע, וטוען שאין מקום לבהלה.

יחד עם זאת, בהתאם לדברים שקראתי בעבר, שנאמרו ע"י ארגון הבריאות העולמי בעצמו, הרי שמהרגע שמתגלים מקרים ראשונים של התפתחות הוירוס למדבק מאדם-לאדם, הרי שזה מעיד על שלב חדש שהגיע אליו הוירוס, והדברים מעידים על כך שהתפתחותו המדאיגה קרובה ביותר, משום שכנראה לאחר מקרים רבים של הדבקות בני אדם (מעופות), רכש הוירוס את הידע כיצד להתרכב עם וירוסים אנושיים, והמשמעות מבחינה מדעית היא שבקרוב נשמע כנראה על מקרים נוספים של התפתחות הנגיף למדבק בין בני אדם, למרות שייתכן שהיא תיבלם, כמו במקרה הנדון, עד שתתפרץ המגיפה האנושית במלואה, כפי שצופים המדענים שיקרה בסופו של דבר. על פי דברי המדענים בעבר, לאחר שהמקרה הראשון של התפתחות הנגיף להדבקה בין אדם לאדם מתגלה (אע"פ שהוא נבלם), זו שאלה של זמן קצר עד שהנגיף יהפוך למגיפה כלל עולמית.

(מי שאינו מבין את הקשר של העניין לאחרית הימים, מומלץ שיקרא את המאמר המסכם ויגלול לכותרת המשנה "המגיפה")


שפעת העופות כפי שנראית במבט מיקרוסקופי


מילותמפתח: מףשפעתהעופות

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד ג' באייר תשס"ו (1.5.06)
» אולמרט יתרסק בקרוב כמו שרון ושות’

ברשומה האחרונה שפירסם כבוד הרב אליעזר ברוידא שליט"א באתר שלו, במסגרת "חדשות האמונה" שהוא מביא מדי פעם באתרו, מביא כבוד הרב הפעם דברים מעניינים הקשורים לעניינים שאנו עוסקים בהם כאן, כולל בגורלו של ראש הממשלה המיועד: 

חדשות האמונה השבועיות

שלושה משה - שבוע קשה של אבלות

בפעם השלישית תוך שבוע, העם היהודי איבד אחד מענקיו, הפעם גלי ההלם הרעידו את כל העולם היהודי, עם החדשות המצערות על אבידה בלתי חוזרת: הרב משה שמואל שפירא זצוק"ל, אחד מתלמידי החכמים והמחנכים המופלאים ביותר בדורינו. הוא הובא למנוחות לא רחוק מהחזון איש זצ"ל בבית העלמין של פוניבץ’ בבני ברק ביום ראשון בבוקר.

רק בשבוע שעבר, העולם היהודי התאבל על שאיבד את האדמו"ר מסאטמר זצ"ל. לפני שלושה ימים קצרים, הרב משה הלברשטאם זצ"ל, פוסק מוביל של הדור הזה, נפרד מגופו בסערת אש השמיימה, מה שגרם למאמיני עם ישראל להיות יתומים רוחניים. גם האדמו"ר מסאטמר וגם הרב משה הלברשטם היו צאצאיו של הרב הידוע לטובה, רבי חיים מצאנז זצ"ל, ונפטרו במרחק של שבוע מיום השנה לפטירתו.

משה רבינו הוציא את עם ישראל ממצריים בגאולה הראשונה. שלושת ה"משה", כולם ענקים בתורה, תלמידי חכמים וצדיקים, היו המשה רבינו-ים של הדור הזה. אם כל השלושה עזבו אותנו תוך שבוע, אז אפשר להיות בטוח שהצד האפל (הסטרא אחרא) נלחמת על חייה. אם איני טועה, מלחמה רוחנית מתקיימת ברגע זה ממש על הגאולה של עמינו, וימים יגידו.

אולמרט - ההצגה לא הסתיימה

אתמול, לאחר שביקרתי ביקור תנחומים בביתו של הרב משה הלברשטאם זצ"ל, פגשתי אחד מהמוחות הצעירים המבריקים ביותר: הרב מ.ל., אחד מבניו של דמות רבנית מובילה בדורנו. הרב מ.ל. הצביע בפניי על עובדה מעניינת ביותר: אהוד אולמרט היה מי שתיכנן את קואליצית שנאת התורה הנלוזה ביותר (2003) בהסטוריה של מדינת ישראל, בתור האיש מספר 2 של שרון. הם חנקו את הקצבאות למשפחות ברוכות ילדים, את ההקצבות לאברכים, ואת תקציבי הישיבות, כשהם גורמים למוסדות תורה רבים לסגור את שעריהם. עכשיו, בואו נראה מה קרה לקואליציה הזו: שרון, ראש הממשלה, קיבל שבץ במוחו והפך לצמח. שינוי, שעלו עלייה מטאורית ל-15 מנדטים בכנסת הקודמת בזכות התעמולה האנטי-דתית שלהם, נמחקה כליל מהמפה הפוליטית בלי לקבל מושב אחד בכנסת הנוכחית. ביבי נתניהו כעת נזרק ע"י מפלגתו שלו, הליכוד, שכווצה למימדים ננסיים. המפד"ל, שגם ישבה בממשלת האנטי-תורה, ממשיכה להתכווץ כמו צימוק, ואיבדה גם את עצמאותה כמו את זהותה הדתית.

שאלתי את הרב מ.ל.: "איך זה שאולמרט חמק? הרי הוא תיכנן את הקואליציה!".

"חיכיתי שתשאל אותי את השאלה הזו", השיב הרב מ.ל . "שאר החברים בממשלה הפסידו בגדול. אולמרט עדיין לא ראש ממשלה באופן רשמי עד שהוא יקים ממשלה. עד עכשיו לא היה לו הרבה מה להפסיד. הקב"ה יתן לו לעלות לגובה רב, ואז ירסק אותו כמו את האחרים".

אם הרב מ.ל. צודק, ואולמרט אכן יתרסק, אני מקווה שלשאר ישראל תהיה נחיתה רכה.

לא בוש ולא אולמרט

הרב שלום ארוש שליט"א הוא מועמד בלתי מעורער לשר האמונה בממשלת המשיח, יהי רצון שתמשול בקרוב. אתמול, הרב שלום ואני נפגשנו בירושלים, כשסיפרתי לו על אנשים רבים, בייחוד תושבי יהודה ושומרון, כותבים לי על חששות מתוכנית ההתכנסות של אולמרט. הרב שלום אמר בנחרצות: "לא בוש ולא אולמרט יחליטו מה הם גבולותיה של ישראל, הקב"ה יחליט. במקום שהאנשים יבזבזו את זמנם בפוליטיקה ובפעילויות משיקות, שינצלו את כוחם לתורה, לתפילה ולהתבודדות". זה הסקופ, ישירות מפיו של הצדיק.

על הכותרות הנוספות "גוש קטיף - הגירסה הקנדית", "צנזורה צבאית - תתעוררי" ו"החיים בלי בדיקת חמץ", תוכלו לקרוא באנגלית באתר המקור, בקישור זה.


מילותמפתח:

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד י"ב בניסן תשס"ו (10.4.06)
» וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ!

אתמול פורסמו נתונים רשמיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לגבי התפלגות האוכלוסיה בישראל לפי זיקה דתית (נבדקה האוכלוסיה מגיל 20 ומעלה בלבד). רציתי להתעכב כאן על משהו שלא התעכבו עליו בנתונים הללו, והוא על העלייה החדה באחוז המגדירים את עצמם "חרדים" בתוך שנתיים, בתקופה הגרועה ביותר עבור החרדים, תקופה שבה ההסתה של שינוי ואגפיה נגד החרדים היתה בשיאה.

עלייה של 33% בקרב החרדים

הנתונים שפורסמו אתמול היו נתונים של שנת 2004, ומהם מסתבר כי ביחס לנתונים של שנת 2002 חלה עלייה של לא פחות מ-33% באחוז החרדים בישראל, והם היוו בשנת 2004 כ-8% מהאוכלוסיה היהודית, לעומת רק 6% בשנת 2002.

כ-100,000 חוזרים בתשובה תוך שנתיים

המשך »

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע
בס''ד ט' בניסן תשס"ו (7.4.06)
» תוך שבוע: שרון כבר לא יהיה רה”מ

שוב אני חוזר לאותו עניין שדנו בו לפני כשלושה חודשים: המצב שבו אריאל שרון יפסיק להיות ראש ממשלה. כזכור, עפ"י החוק הישראלי, והתפתלויות היועץ המשפטי למממשלה, בחותמת הבג"צ כמובן, אריאל שרון ממשיך לכהן עד הימים האלה בתור ראש ממשלתה של מדינת ישראל. היועץ המשפטי החליט להגדיר את מצבו של שרון, שעד תחיית המתים לא סביר שיהיה בו שינוי כלשהו, כ"נבצרות זמנית". חוק יסוד הממשלה קובע:

16 (ב) נבצר מראש הממשלה זמנית למלא את תפקידו, ימלא את מקומו ממלא מקום ראש הממשלה; חלפו 100 ימים רצופים שבהם כיהן ממלא מקום ראש הממשלה במקום ראש הממשלה והוא לא חזר למלא את תפקידו, יראוהו כמי שנבצר ממנו דרך קבע למלא את תפקידו.

20 (ב) נבצר מראש הממשלה, דרך קבע, למלא את תפקידו, רואים את הממשלה כאילו התפטרה ביום ה-101 שבו מכהן ממלא מקום במקומו.

(חוק יסוד הממשלה)

במשך התקופה האחרונה נעשו נסיונות כושלים לעתור לבג"צ כדי להפסיק את המצב המטופש שבו במדינת "חוק" כביכול מכהן כראש ממשלה אדם שלפי הדיווחים הרשמיים הוא צמח נובל, ולפי הדיווחים הלא רשמיים הוא נבל מזמן…

ולמה כל זה מעניין אותנו? למי שלא זוכר, הובא בעבר בשם הרב ניר בן ארצי, בשם הרב כדורי זצוק"ל, בשם הרב חוזה הצונאמי, ובשם הרב הצדיק CAE, וגם בשם אחרים, כי שרון הוא ראש הממשלה האחרון של מדינת ישראל לפני המשיח. אמנם, במסגרת נסיונות האמונה אפשר לתאר שגם זה יהיה עוד נסיון, אבל עד שזה לא קורה, אפשר לקוות עדיין לדבר חיובי.

המשך »

מסווג תחת: מעקב אירועים קישור-קבוע

השם1.נט: והיה השם למלך על כל הארץ, ביום ההוא יהיה השם אחד - ושמו אחד!